לפניה טלפונית למרכזיית המרכז הרפואי: 03-6974444

לפניה טלפונית למרכז מידע וזימון תורים: 03-6974000

  • Black Facebook Icon

רפואה מותאמת אישית

רפואה מותאמת אישית פירושה בחירת הטיפול לכל מטופל על בסיס המידע המתקבל מהפרופיל הגנטי שלו.

לכל גידול מאפיינים גנטיים משלו, מאפיינים אשר אינם בהכרח זהים במטופלים שונים, גם אם הגידול ממוקם באותו איבר אצל שניהם. שינויים גנטיים אלו משפיעים על התפתחות הגידול, היכולת שלו להתפשט בגוף וכן על התגובה לטיפולים השונים. אונקולוגיה מותאמת אישית מנצלת את השונות הגנטית בין מטופלים שונים ובין גידולים שונים וכן את הנתונים הקליניים של כל חולה על מנת להתאים לו או לה את הטיפול אשר ייתן את התוצאות הטובות ביותר עם מינימום תופעות לוואי. גישה זו הינה אבן יסוד בטיפול האונקולוגי בעולם המערבי ובמרכז הרפואי שלנו.

 

המרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב) עומד כיום בחזית הטיפול המותאם אישית לחולי סרטן.

רפואה מותאמת אישית

למרכז הרפואי תל-אביב, שת"פ ייחודי עם חברת Roche המשווקת את בדיקת- Foundation one- בדיקה  גנטית הבודקת את רגישות הגידול למגוון טיפולים ותרופות. הבדיקה מספקת כיום את המידע האמין, המקיף והמדויק ביותר על הפרופיל הגנומי של תאי הסרטן. מדובר בבדיקה חדשנית, אשר במהלכה נסרקים ביסודיות מספר רב של גנים מרקמה שנלקחה בביופסיה או בניתוח, מתוך תאי הגידול הסרטני. המידע המתקבל מהבדיקה מתייחס לשינויים שהתרחשו בגנים וגורמים לגידול להתפשט.

בדיקות מולקולריות

Foundation One

אימונותרפיה- לחשוף את הסרטן למערכת החיסון

אימונותרפיה היא שיטת טיפול חדשנית ופורצת דרך בה מגייסים את המערכת החיסונית של החולה להשמדת התאים הסרטניים. מדובר בטיפול ממוקד שמזהה ותוקף בעיקר את התאים הסרטניים, וכך מעכב את התפשטות המחלה וגורם פחות נזק לתאים בריאים, יחסית לאלטרנטיבות טיפוליות אחרות. על בסיס מחקרים מדעיים נרחבים  ידוע כי בחלק מן המקרים הצלחת הטיפול תלויה בנוכחות החלבון PD-L.

טיפול מותאם אישית בסרטן