לפניה טלפונית למרכזיית המרכז הרפואי: 03-6974444

לפניה טלפונית למרכז מידע וזימון תורים: 03-6974000

  • Black Facebook Icon

טיפול תומך

תהליך ההחלמה מסרטן, הניתוחים, ההקרנות והטיפולים הכימותרפיים עלולים לגרום לקשת של תופעות לוואי שברובן הגדול אנחנו יודעים לטפל. כמטופל במרכז שלנו, עומדות לרשותך שורה של מרפאות ייחודיות בתחום זה:

המרפאה לגסטרו-אונקולוגיה - 

מתמחה בטיפול בחולים שעברו ניתוחים לכריתת גידולים במערכת העיכול או באזור הבטן והאגן או הקרנות לבטן /לאגן, ומתלוננים על תפקוד לא תקין של מערכת העיכול: כאבי בטן, שלשול ועצירות, בחילות והקאות, דימומים, תת ספיגה של מזון, הפרעות בשליטה על היציאות ועוד.

לתיאום תור התקשרו: 03-6973082

מרפאה לתופעות לואי אנדוקריניות -

לטיפול בתופעות לוואי כתוצאה מהטיפולים האונקולוגיים, כגון: יתר לחץ דם והפרעות אנדוקריניות אחרות (הפרעות בתפקודי בלוטת התריס, אוסטאו פורוזיס ואיזון סוכרת).

לתיאום תור התקשרו : 03-6974000

מרפאה לטיפול בתופעות עוריות של תרופות אונקולוגיות -

המרפאה לטיפול בתופעות לוואי עוריות של תרופות אונקולוגיות, מספקת מענה - הן בהיבט האבחוני והן בהיבט הטיפולי - לתופעות לוואי כתוצאה מתרופות כימותרפיות. תופעות לוואי אלו עשויות לערב את העור, השיער והציפורניים. בשנים האחרונות, פותחו תרופות חדשות רבות כנגד סוגי סרטן שונים כגון מעכבי טירוזין קינאזות או מעכבי EGFR שלהן קשת תופעות לוואי עוריות רחבה במיוחד.

הטיפול בתופעות הלוואי העוריות מותאם לכל חולה, על-פי סוג הסרטן, סוג הטיפול הכימותרפי אותו קיבל, ובהתאם לתופעת הלוואי הספציפית. הטיפולים הינם מקומיים או סיסטמיים, ומטרתם הינה להקל על החולה, ולאפשר ככל הניתן את המשך מתן הטיפול הכימותרפי.

לתיאום תור התקשרו: 03-6973585

מרפאות ייחודיות

לטיפול בתופעות לוואי

המרפאה לטיפול תומך (פליאטיבי) בחולי סרטן

המאבק במחלה, הטיפולים וההתמודדות עם השינויים העוברים עליך דורשים התייחסות ייחודית והסתכלות כוללנית מצד כל המטפלים בך. לצד הסימפטומים הגופניים והירידה ביכולת התפקוד עומדים בפניך ובפני משפחתך נקודות משבר וצמתים טיפוליים הדורשים קבלת החלטות לא פשוטות.

במרפאה שלנו אנחנו רואים כל יום חולים שנמצאים בנקודה משברית, שעוברים סבל רפואי ונפשי משמעותי ובעיקר מתלבטים. בנקודה הזו אנחנו נכנסים על מנת לנסח ולתאם את התוכנית הטיפולית המתאימה למשאלות, לבקשות ולערכים של החולה שלנו. יש היום הרבה חולים שרוצים לעשות הפסקה בטיפולים, לנסוע לחו"ל, לראות את האח שלא ראו עשרים שנה, להרים טלפון לבן שלא דיברו איתו, לכתוב צוואה, להשאיר מכתבים. אנחנו פה בשביל שלא תהיו עסוקים רק בטיפול הרפואי, אלא שתעשו את התהליך הזה החשוב של פרידה, של הכנה, של השלמות.

אנחנו עומדים גם לשירותם של בני המשפחה, לא פחות מאשר לשירותו של כל מטופל. עשרות שאלות עולות במהלך הטיפול הרפואי - האם המטופל יכול לקבל את הטיפולים בבית? מי יטפל בו? הטיפול הפליאטיבי רואה את כל האנשים שחשובים ושסובבים את המטופל. המטפלים הפליאטיביים מציעים תמיכה בקבלת החלטות, התמודדות עם סיבוכים ומשברים במהלך המחלה, מרכזים התערבויות שונות המיועדות לתמיכה בחולים ובני משפחותיהם ומסייעים בתיאום מול השירותים הניתנים בקהילה.

 

מטפלים פליאטיביים עובדים בצמוד לרופאים האונקולוגים, משתפים איתם פעולה ומלווים אתכם ואת בני משפחותיכם, במתן הקלה על תסמינים כמו: כאב, קוצר נשימה, דיכאון, חולשה, ירידה בתאבון בחילות ועוד.

 

השירות שלנו מורכב מרופאה ואחות מומחיות בתחום הפליאטיבי. אנחנו עובדות ביחד עם פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, אונקולוגים ותופרים תכנית טיפולית אישית לכל אדם ואדם. 
אפשר לערב אותנו בכל שלב במחלה, גם אם מדובר בפרוגנוזה טובה ואופטימית. המחקרים מוכיחים, שחולים המעורבים בטיפול פעיל ואינטנסיבי, אך בד בבד מקבלים טיפול תומך בסימפטומים קשים כמו כאב, קוצר נשימה, בחילה, עצירות, דכאון, חוסר תאבון, חרדה, הפרעות שינה – מצליחים לעבור את הטיפולים הקשים בצורה טובה יותר וחיים יותר זמן.

 

ליצירת קשר: 03-6947693 או 03-6947622

גב' מיכל ארד

אחות המרפאה 

 

אחות פליאטיבית מומחית בתחום ובעלת ותק רב

מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה שהתמחתה בטיפול פליאטיבי בבית הספר לרפואה של הרווארד בבוסטון

ד"ר רתם תלם

מנהלת המרפאה

למפגש הראשון במרפאה יש להביא:
 

מכתב סיכום עדכני של הרופא המטפל

רשימת תרופות עדכנית, בדיקות דם עדכניות (ספירה, כימיה ותפקודי קרישה)

 

הטלפון ביחידה: 03-6974949

דוא"ל: rivir@tlvmc.gov.il

שעות קבלת קהל: ימי א', בין השעות: 13:00-16:00

טפסים נדרשים

טיפול בכאב עמיד בחולים אונקולוגיים

כאב חמור הוא סימפטום שכיח ממנו סובלים עד כ-80% מהחולים האונקולוגיים הנמצאים בשלבי מחלה מתקדמים. הסיבות לשכיחות הרבה של כאב בקרב חולי סרטן הן חדירה של תאי הגידול לרקמות הגוף, לחץ על עצבים  או נזק שנגרם לגוף בעקבות טיפולים כימותרפיים, הקרנות או ניתוח. חולים רבים, הנמצאים בשלבים מתקדמים של המחלה, סובלים מכאב עז ובלתי נשלט אשר אינו מגיב לטיפול תרופתי, פוגע בתפקוד היומיומי שלהם ואף מפריע לרצף הטיפולי במחלה עצמה. 

לאחר שנכשלו קווי הטיפול התרופתיים והזעיר פולשניים בכאב, קיימת אפשרות להתערבות נוירוכירורגית מדויקת לאורך מסלול הולכת הכאב בחוט השדרה או ניתוק של מסלולי הכאב במוח.

 

הפונים למרפאה יפגשו בה צוות רב מקצועי אשר יעריך את מצבם ויתאים את הטיפול הנכון לכל חולה וחולה, על פי רצונו של החולה, מצבו הגופני והתפקודי ושלב התקדמות המחלה.

 

ד"ר רתם תלם - מנהלת המרפאה, מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה שהתמחתה בטיפול פליאטיבי בבית הספר לרפואה של הרווארד בבוסטון. 

ד"ר עידו שטראוס - מומחה לנוירוכירורגיה, רופא בכיר ביחידה לנוירוכירורגיה תפקודית, המערך הנוירוכירורגי.

ד"ר אורי הוכברג - מומחה ברפואה פנימית וברפואת כאב שהתמחה בטיפולים זעיר פולשניים בכאב ובכאב חריף.

גב' מיכל ארד - אחות המרפאה, אחות פליאטיבית מומחית בתחום ובעלת ותק רב.